آلودگی چیست؟

با سلام و ادب خدمت شما عزیزان
شرکت پتروتکس آلمان خود را مکلف میداند جهت بهتر کار کردن خودرو و کم نمودن هزینه های جاری آن در رابطه با انواع اکتان بوستر ها و تولیدات خود مطالبی را عنوان نماید. برای اطلاع بیشتر میتوانید به صفحه ی محصولات ما رجوع نمایید.


پتروبریز 300cc اولین مکمل ویژه کاهش آلایندگی خودرو
PetroBreathe


محلول احیای کاتالیست و کاهش دهنده‌ی آلایندگی

پتروبریز محلول کاهش آلایندگی خودرو
محلول مخصوص احیا کننده کاتالیست و پاکسازی محفظه احتراق و سوپاپ ها

احیا کننده کاتالیست
پاکسازی محفظه احتراق و سوپاپ ها
کاهش دهنده NOx
کاهش دهنده آلایندگی CO و HC

فروش و مشاوره

ماده یا انرژی وارد شده در محیط که ممکن است با تغییر میزان رشد گونه های گیاهی یا جانوری یا … اثرات نامطلوبی داشته باشد و بر سودمندی یک منبع تاثیر منفی بگذارد.

انواع آلودگی ها

1.آلودگی هوا
2.آلودگی آب
3.آلودگی خاک
4.آلودگی نوری
5.آلودگی صوتی
6.آلودگی تصویری
7.آلودگی گرمایی

آلودگی هوا

نمونه ای از آلودگی هوا

آلودگی هوا
آلودگی هوا

آلودگی هوای شهر تهران
با مخلوط شدن هوا با آلاینده های مختلف همانند بخارات مضر و مواد شیمیایی و یا در اثر گازهای منتشر شده توسط وسایل نقلیه یا در اثر سوختن مواد یا گازهای مضر ساطع شده به عنوان محصول جانبی صنایع ایجاد می شود. آلودگی هوا یک منبع عمده آلودگی هوا، آلودگی ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی است. آلایندگی خودروها و کارخانه ها منابع مشترک آلودگی هوا هستند. انواع مختلفی از آلاینده هوا وجود دارد مانند گازها، ذرات معلق و مولکول های بیولوژیکی آلودگی هوا ممکن است باعث بیماری، آلرژی و حتی مرگ هم شود. همچنین ممکن است به موجودات زنده دیگر مانند حیوانات و محصولات غذایی آسیب بزند. لازم به ذکر است هم فعالیت انسان و هم فرایند طبیعی می توانند در آلودگی محیط تاثیر بگذارند.

انواع آلودگی هوا

شایع ترین و مضر ترین انواع آلودگی هوا در فضای باز شامل ریز گردها، ذرات معلق و گاز های میشود که باعث مریضی و مرگ موجودات زنده از جمله انسان ها میشود.

مونوکسید کربن ( CO)

یک آلاینده بی رنگ، بی بو، بی مزه و سمی در احتراق ناقص سوخت های حاوی کربن مانند بنزین، گاز طبیعی، نفت، زغال سنگ و چوب تولید می شود. (برای در یافت اطاعات بیشتر )

هیدروکربن (HC) چیست؟

هیدروکربن یک ترکیب شیمیایی آلی است که منحصراً از اتم های هیدروژن و کربن تشکیل شده است.
هیدروکربن ها ترکیباتی هستند که به طور طبیعی وجود دارند و اساس نفت خام، گاز طبیعی، زغال سنگ و سایر منابع مهم انرژی را تشکیل می دهند. (برای در یافت اطاعات بیشتر )

محلول پتروتکس

بیشترآلودگی هوا مربوط به سوخت نامناسب ماشین و دود خروجی از اگزوز می باشد. لذا باید برای کمک و کم کردن این نوع آلودگی به راهکاری برسیم، استفاده از محلول های مکمل همچون محلول نانو تکنولوژی پتروتکس می تواند کمک کننده باشد. این محلول با تمیز کردن سیستم سوخت رسانی و محفظه احتراق، کاتالیست ماشین را نیز تمیز می کند و علاوه بر کاهش آلودگی هوا، جانی دوباره به ماشین می بخشد.

آلودگی آب

نمونه ای از آلودگی آب

آلودگی آب
آلودگی آب

ریختن فاضلاب در آب ها که باعث ایجاد آلودگی میشود
این نوع آلودگی باعث از بین رفتن کیفیت آب وایجاد مضراتی در آب می شود که نه تنها سلامت انسان بلکه سلامت گیاهان و تمام موجودات (از جمله موجودات دریایی ) را تهدید می کند.

انواع آلودگی های آب

این نوع آلودگی شامل آلاینده های شیمیایی، باکتریایی یا ذرات معلقی مانند :
پاتوژن ( یا مواد بیماری زا)
پسماند کشاورزی مانند کود و…
مواد جامد معلق و رسوبات (آلی و غیرآلی) که درون آب ها ریخته می شوند
زباله هایی مانند پلاستیک و یا فلزات که باعث آلودگی آب می شوند
پسماند های رادیواکتیوی که به درون آب ریخته می شوند و باعث اثراتی جبران نشدنی می شوند

آلودگی خاک

نمونه ای از آلودگی خاک

آلودگی خاک
آلودگی خاک

ریختن زباله ها در طبیعت
آلودگی خاک از چرخه ی زندگی طبیعت که محل زندگی حیوانات، گیاهان و انسان هاست جلوگیری می کند و باعث تداخل در مراحل رشد گیاهان و از بین رفتن و یا مسمومیت منابع غذایی جانداران میشود آلودگی خاک می تواند توسط منابع صنعتی یا از مواد شیمیایی سمی ایجاد شود.

انواع آلودگی های خاک

دلیل اصلی آلودگی خاک، فعالیت‌های صنعتی، مواد شیمیایی کشاورزی و دفع پساب‌ها هستند. هیدروکربن‌های آروماتیک چندحلقه‌ای مانند نفتالین، هیدروکربن‌های نفتی، حلال‌ها، فلزهای سنگین مانند سرب و جیوه و مجموعهٔ آفت‌کش‌ها مهمترین مواد شیمیایی آلوده ‌کننده خاک هستند. آلودگی خاک با میزان صنعتی‌سازی و میزان استفاده از مواد شیمیایی نسبت مستقیم دارد.

آلودگی نوری

نمونه ای از آلودگی نوری

آلودگی نوری
آلودگی نور

روشن ماندن چراغ های منازن و ساختمان ها

مقدار زیادی از نوراست که توسط اکثر شهرها و دیگر مناطق پر جمعیت تولید می شود و منابع الگوهای مهاجرت پرندگان و فعالیت های حیوانات شبانه می شود در اینجا میخواهیم به بحث کامل آلودگی هوا و نقش خودرو در تولید مونوکسید کربن بپردازیم.

اروند شیمی تولید کننده انواع محصولات : افزودنی، مکمل، شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی، انژکتورشور و اکتان بوستر محصول مشترک ایران و آلمان

انواع آلودگی های نوری

1- شهری: به این صورت که باعث افزایش مصرف نیرو می شود، همچنین برای بیمارانی همچون بیماران مبتلا به میگرن میتواند آزار دهنده باشند و ساعت خواب انسان ها را تغییر می دهد
2- طبیعی: در این نوع با افزایش نور زیاد شهر های اطراف مناطق طبیعی با ایجاد آلودگی نور تاریکی شب را دچار تداخل می کند و زندگی حیواناتی مانند جغد و یا خفاش را مختل میکند. آلودگی نور علاوه بر موجودات شب بر روی پرندگان مهاجر نیز تاثیر می گذارد.

آلودگی صوتی

نمونه ای ازآلودگی صوتی

آلودگی صوتی
آلودگی صوتی

صدای بلند بلنگو ها
یکی دیگر از انواع آلاینده ها به نام آلودگی صوتی شناخته می شود. افزایش صداها و اختلالات صوتی از جمله دلایل بروز این آلاینده است که احتمال دارد، بر سلامتی انسان ها و حیوانات اثرات مضری داشته باشد. هر صدایی که از بازه 80 دسی بل بالاتر رود خطرناک است.

انواع آلودگی صوتی

1- صدای بوق ماشین ها در ترافیک سنگین
2- آژیرهای اضطراری با صدایی بالا به صدا در میایند
3- موسیقی با صدای بلند نیز از آلودگی های صوتی است
4- صدای هواپیمای جت که بدون محافظ برای سلامت انسان بسیار مضر است
5- صدای آتش بازی نیز به خاطر انفجار های آن از جمله آلودگی صوتی محسوب می شود
6- صدای تیراندازی از جمله صدا هایی است که باعث افزایش آلودگی صوتی میشود
7- ماشین آلات صنعتی به دلایل بزرگ بودن و پر سروصدا بودن سهم زیادی در آلودگی صوتی دارند

آلودگی تصویری

نمونه ای از آلودگی تصویری

آلودگی تصویری
آلودگی تصویری

انواع آلودگی تصویری

نصب بی رویه پوستر و تبلیغات
نوشتن شعار و مطالب بر روی دیوار ها
ریختن زباله در سطح شهر

آلودگی حرارتی

نمونه ای از آلودگی حرارتی

آلودگی حرارتی
آلودگی حرارتی

ریختن آب های داغ در محیط زیست
آلودگی حرارتی عبارت است از کاهش کیفیت آب از طریق هر فرایندی که منجر به تغییر دمای محیطی آب گردد. در نیروگاه‌های تولید برق، صنایع و کارخانجات، از آب برای کاهش دمای تجهیزات، لوله واتصالات، ماشین‌آلات و تاسیسات نیز استفاده می‌ کنند. این امر منجر به تغییر دمای آب می‌گردد که با ورود مجدد به محیط، دمایی بالاتر از دمای اکوسیستم دارد. با افزایش دمای آب، میزان اکسیژن محلول در آن کاهش می‌یابد و از این طریق بر کل اکوسیستم که این آب در آن وارد شده است تاثیر می‌گذارد. تخلیه روان آب ها و فاضلاب‌های شهری که در منابع سطحی آب تخلیه می‌شوند نیز می‌تواند منجر به افزایش دمای آب گردد. نیروگاه‌های برق سهم زیادی در آلودگی گرمایی آب دارند. زمانی که این واحدها شروع به فعالیت می‌کنند و یا فعالیت شان متوقف می‌گردد، طیف گسترده‌ای از ماهی‌ها و موجودات آبزی اکوسیستم اطراف آن (محل تخلیه آب نیروگاه برق) که با یک محدوده دمایی مشخص سازگار شده‌اند، از بین می‌روند. دلیل این امر تغییر ناگهانی در دمای آب است که از آن به عنوان شوک دمایی یاد می‌شود.

انواع آلودگی گرمایی

اصلی ترین علت بروز این نوع آلودگی را باید در خاصیت خنک کنندگی آب جستجو کرد. در نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و کارخانجات، دستگاه‌ها بر اثر فعالیت مداوم گرمای زیادی تولید می کنند. ارزان‌ترین راه برای خنک کردن این دستگاه ها، استفاده از ارزان ترین خنک کننده‌ موجود، یعنی آب است.


سایر محصولات پتروتکس


محصولات تولید شده توسط پتروتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


html block.
Click edit button to change this html

5/5 - (6 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.