دلایل سر و صدای اتاق خودرو

سر و صدای خودرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از مشکل در موتور خودرو گرفته تا اتصالات خودرو، اگزوز، جعبه دنده، فن ها، عایق بندی و تایرهای خودرو یا هر مورد خاص دیگری. مکمل سوپراکتان بوستر جدیدترین محصول تولید شده با فناوری نانو می باشد که با قدرت روان کنندگی بالا پس از ترکیب با بنزین باعث روان تر شدن حرکت پیستون داخل سیلندر میشود محلول سوپر اکتان بوستر با جلوگیری از تولید کربن و دوده و ممانعت از رسوب ناخالصی های بنزین در محفظه احتراق نقش مهمی در محافظت از محفظه داخل سیلندر(محفظه احتراق) و سوپاپ ها (دریچه های سوخت و دود ) و افزایش طول عمر موتور دارد و از سر و صدای اضافی خودرو جلوگیری می کند.

بهترین مکمل بنزین ایرانی
سوپر اکتان بوستر
(Super Octane Booster)

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل بنزین ایرانی

افزایش شتاب و توان خودرو 
محافظ مخصوص موتور خودرو 
کاهش صدا و لرزش موتور خودرو 
کاهش فشار بخار بنزین داخل باک
مخصوص موتور های توربو، GDI و TGDI
تنظیم نقطه احتراق و روانکاری موتور خودرو 
افزایش خواص اکتان افزایی مشابه بنزین سوپر

قیمت مکمل بنزین سوپر اکتان بوستر
تاییدیه کیفیت
فروش و مشاوره

فروش و مشاوره
فروش و مشاوره

فروش و مشاوره

اخطار: از خرید محصولات ارزان قیمت و بدون تاییدیه در بازار اکیدا خودداری نمایید. اکثر محصولات ارزان قیمت و فاقد تاییدیه رسمی، تقلبی و با موادی بی کیفیت تولید شده است که شدیدا به موتور خودرو شما آسیب وارد می نمایند.

ورود به فروشگاه
اینستاگرام پترونانو
صفحه جدید اینستاگرام پترونانو

دلایل اصلی سر و صدای اتاق خودرو

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
دلایل سر و صدای اتاق خودرو

عوامل متعددی هستند که باعث پدید آمدن این صدا‌ها می‌شوند پستی بلندی‌های سطح جاده‌ها، تایر‌های خودرو و کمک فنر‌ها از جمله مهم‌ترین عوامل هستند. اگر جاده‌ای دارای پستی بلندی‌های غیر استاندارد باشد یا اگر راننده با سرعت زیاد در این نوع جاده‌ها حرکت بکند، به دلیل تکان‌ها شدیدی که بدنه تحمل می‌کند، در طولانی مدت باعث می‌شود تا بدنه خودرو به صدا بیوفتد. داشتن یک خودرو به مدت طولانی، بدون بروز هیچگونه مشکلی، به ندرت اتفاق می‌افتد و بطور طبیعی هر خودرویی با گذشت چند سال از عمرش با مشکلاتی روبرو می‌شود که از معمول‌ترین و آزاردهنده‌ترین آنها می‌توان به لرزش خودرو اشاره کرد.
شناسایی مشکل، مساله مهمی است که به شما در جلوگیری از بروز مشکلات بزرگتر و در نتیجه هزینه‌های بیشتر کمک می‌کند.

1-کمک فنرها

کمک فنر‌ها نیز در این امر نقش بسیارمهمی دارند. این قطعات که جزئی از سیستم تعلیق خودرو هستند، پس از مدتی استفاده فرسوده می‌شوند و خاصیت اولیه خود را از دست می‌دهند. اگر به هنگام افتادن در دست انداز‌ها یا سرعت گیر‌ها صدا‌های غیر عادی از کمک فنز‌ها به گوش رسید، به این معنی است که زمان تعویض آن‌ها فرا رسیده است. تعویض نکردن به موقع آن‌ها موجب افزایش استهلاک و ضربات شدیدتر به اتاق خودرو می‌شود.
گفتنی است که در خودرو‌های اسپرت که ارتفاع کمتر و کمک فنر‌های خشک دارند، احتمال بروز صدای اتاق، بیشتر از سایر خودرو‌ها است.

2-وجود مشکل در موتور خودرو

دربرخی ازموارد، وجود لرزش درخودرو از موتور ان ناشی می‌شود، بدین ترتیب که عدم هوای کافی، سوخت رسانی و احتراق نامناسب می‌توانند از دلایل بروز چنین مشکلی باشند.

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
وجود مشکل در موتور خودرو
علائمی که ممکن است نشان دهنده لرزش خودرو به دلیل پیشرانه آن ‌باشند، عبارتند از:
-لرزش به هنگام فشار دادن پدال گاز
-لرزش‌های بریده بریده باداشتن سرعت ثابت وقتی درحال حرکت هستید.
-خودرو به خوبی روشن شود، اما پس از مدتی شروع به لرزیدن کند.
این علائم می‌توانند بدین معنا باشند که زمان تعویض شمع‌ ها فرا رسیده است و اگر وضعیت شمع‌ها مناسب است، کابل شمع ‌ها نیاز به تعویض یا بازبینی دارند. در پایان فیلتر هوا و بنزین کثیف می‌توانند مانع از رسیدن اکسیژن و سوخت کافی به موتور خودرو و در نتیجه باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن شوند، بنابراین نسبت به تعویض به موقع آنها کوشا باشید.

3-وجود مشکل در اکسل خودرو

در خودرو اکثر قطعات حرکت پس و پیش و دورانی دارند، بنابراین بایستی به درستی در جای خود حرکت کنند تا لرزش و تکانی در خودرو احساس نشود. اگر اکسل خودرو بر اثر تصادف یا برخوردهای شدید کج شود، پس از مدتی، در سرعت‌های بالا حرکت نرم و بدون لرزش خودرو را با مشکل مواجه خواهد کرد. این مساله ممکن است بدلیل وجود مشکل در میل گاردان نیز بوجود آید.

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
خرابی اکسل های خودرو
وظیفه این قسمت انتقال نیرو به چرخ‌های عقب در خودروهای دیفرانسیل عقب است، که اگر کج شود می‌تواند در خودرو لرزش ایجاد کند. همچنین توپی چرخ که انتهای میل گاردان در آن قرار می‌گیرد، بایستی سالم باشد و روغن از آن نشت نکند. گرد و غبار جاده می‌تواند عاملی برای کثیف شدن آن و در نتیجه از بین بردن این قسمت شود که در ایجاد لرزش خودرو بی‌تاثیر نیست.

4-وجود مشکل در سیستم ترمز

آیا تا به حال لرزش خودرو را به هنگام فشار دادن پدال ترمز حس کرده‌اید؟ اگر جواب مثبت است باید گفت که سیستم ترمز خودوری شما به خصوص دیسک آن مشکل اصلی این مساله است. دیسک می‌تواند بر اثر ترمز زیاد که حرارت زیادی تولید می‌شود، تغییر شکل دهد.

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
سیستم ترمز
همچنین خوردگی در سطح دیسک ترمز از دیگر مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد. به دلیل ناصاف بودن سطح دیسک، لنت به درستی بر روی دیسک قرار نمی‌گیرد که نتیجه آن بوجود آمدن لرزش در خودرو است. اگر نمی‌توانید خودتان موارد بالا را بازبینی کنید، از یک تعمیرکار متخصص ترمز اتومبیل کمک بگیرید تا شما را از وضعیت ترمز خودرویتان مطلع سازد.

5- لق بودن چرخها

گاهی اوقات لرزش خودرو تنها در قسمت فرمان احساس می‌شود، در این حالت تنها موردی که می‌توان به آن شک کرد، تنظیم نبودن چرخ‌ها است.

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
لق بودن چرخ ها
تشخیص و رفع این مشکل می‌تواند از روشهای زیر انجام شود:
–از محکم بودن مهره‌های چرخ‌ها مطمئن شوید.
-گاهی نیاز است که بلبرینگ چرخ‌ها را تعویض کرد. اما در اکثر خودروهای امروزی کمتر دیده می‌شود که بلبرینگ‌ها دچار مشکل شوند، اما همانطور که می‌دانید هر قطعه‌ای بر اثر کارکرد و فشار زیاد باعث بروز مشکل خواهد شد.
-میتوان به وجود نا‌صافی در رینگ‌ها اشاره کرد.
-سیبک‌ها از دیگر قطعاتی هستند که نقش بسیار مهمی را در روان حرکت کردن خودرو ایفا می‌کنند.

6-وجود مشکل در لاستیک‌ها

لاستیک‌ها از مهمترین اجزای یک خودرو در یک سواری نرم و راحت به حساب می‌آیند. در زیر لیستی از روشهایی که در موارد مختلف می‌توانید برای رفع لرزش اتومبیل از ناحیه لاستیک‌ها انجام دهید، آمده است:

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
وجود مشکل در لاستیک ها
-زمانی‌که خودروی شما در یک سرعت معین شروع به لرزیدن می‌کند، لاستیک‌ها نیاز به بالانس دارند.
-زمانی‌ که ساییدگی در بخش‌های مختلف لاستیک مشاهده می‌کنید، بایستی نسبت به تعویض لاستیک‌ها اقدام کنید.
-وجود پوسیدگی در لاستیک‌ها، نشان دهنده زمان تعویض آن‌ها است.

7-ایراد داشتن سیستم جلوبندی و کمک فنرها می باشد

از جمله قطعات جلو بندی طبق ها، سیبک ها، میل موج گیر، لاستیک تعادل و لاستیک های ضربه گیر، دسته موتور، بلیرینگ چرخ ها، پلوس ها و کمک فنرها هستند که در صورت معیوب بودن هر یک از قطعات باعث تنش و لرزش خودرو در حال حرکت میشود که برطرف کردن ایراد باعث نرم شدن فرمان و حفظ تعادل خودرو خواهد شد.

دلایل سر و صدای اتاق خودرو
سیستم جلوبندی و کمک فنرها
گاهی اوقات این لاستیک‌های شما نیستند که باعث ایجاد لرزش در خودروی شما می‌شوند، بلکه جاده‌های ناهموار و دست‌اندازها دلیل آن هستند.محصولات مدپاتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *