پاک کننده انژکتور

محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)
محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)

با سلام خدمت شما بازدید کنند محترم،اگر در این صفحه هستید یعنی یا از محصولات ما خرید کرده اید یا محصولی با عنوان انژکتور شور در دست دارید و می خواهید بدانید چگونه باید از آن استفاده کنید و یا می خواهید از محتویات آن با خبر شوید. خب پس با ما همراه باشید
می خواهیم کمی درباره این محصول به شما توضیح دهیم.

تمیز کننده انژکتور خودرو
تمیز کننده انژکتور خودرو

محصول میکس PETROTEX با حجم 300میلی لیتر- محصول دو منظوره اکتان بوستر+ انژکتور شور
این محصول میکس، با نسبت مشخص در باک خودرو ریخته می شود و پس از ترکیب با بنزین باعث افزایش کیفیت سوخت می شود. پس از استفاده از این محصول شاهد افزایش عدد اکتان، کاهش مصرف بنزین، شستشوی آنی مسیر سوخت و افزایش توان موتور خواهیم بود.

پاک کننده انژکتور سوخت چیست؟

این روزها تقریباً همه وسایل نقلیه با سیستم تزریق سوخت کار می کنند. این بدان معناست که به جای استفاده از کاربراتور برای رساندن بنزین به موتور، دریچه های کوچک با کنترل الکترونیکی، به نام انژکتورهای سوخت،این کار را انجام می دهند.

سیستم تزریق سوخت (انژکتوری)
سیستم تزریق سوخت (انژکتوری)

مشکل انژکتور های سوخت

شیار انژکتور های سوخت با گذشت زمان مسدود شده و باعث عملکرد ضعیف میشود که در نهایت منجربه افزایش مصرف بنزین و کاهش مسافت پیموده شده میگردد.

پاک کننده های انژکتور

پاک کننده یک محلول شیمیایی است که به مخزن بنزین اضافه می شود. این محلول از طریق سیستم سوخت شما به انژکتورها کمک می کند تا آنها را تمیز نگه دارید. همچنین، از آنجا که در اکثر موتورها سوخت به درگاه ورودی می رسد، پاک کننده انژکتور مزیت جلوگیری از تجمع کربن در سوپاپ های ورودی را دارد. متأسفانه، این مورد در موتورهای تزریق مستقیم که بنزین به درون محفظه احتراق وارد می شود ، صدق نمی کند. پاک کننده انژکتور سوخت قادر به از بین بردن جرم ها و رسوبات است زیرا از مواد شوینده تشکیل شده است. در بسیاری از فرمول ها از ماده شیمیایی به نام پلی ایزوبوتیلن آمین (PIBA) استفاده می شود که در جلوگیری از تجمع در آینده رسوبات موثر است.

پاک کننده انژکتور خودرو
پاک کننده انژکتور خودرومواد رایج مورد استفاده در انژکتورشور

چند ماده مختلف وجود دارد که به طور معمول در پاک کننده های انژکتور استفاده می شود. سه مورد از رایج ترین ها عبارتند از پلی ایزوبوتیلن، پلی اتر آمین و پلی ایزوبوتیلن آمین.

پلی ایزوبوتیلن

پلی ایزوبوتیلن که به اختصار PIB نامیده می‌شود هم در محصولات تمیز کننده انژکتورهای دیزلی و هم بنزین استفاده می شود به شرطی که مشکل ناشی از محدود شدن جریان سوخت در اثر تجمع رسوبات باشد، می تواند برای کاهش سو استفاده و کوبیدن در موتور استفاده شود. امتیاز این پلیمرداشتن ساختمان اشباع و عبور دادن کم آب وگازهاست.

آمین پلی ایزوبوتیلن

سوخت هنوز یک کالای مهم در این جهان است استفاده از سوخت در خودرو اغلب باعث رسوب و آلودگی ناشی از احتراق ناقص می شود. یک راه حل جایگزین برای بهبود راندمان احتراق سوخت و کاهش آلودگی ، فرموله کردن افزودنی سوخت است که می تواند رسوب را در محفظه احتراق خودرو کنترل کند. افزودنی کنترل سپرده (DCA) از سر قطبی و دم هیدروکربن تشکیل شده است ، زیرا انتهای غیر قطبی دارای ساختار مشابهی با سورفاکتانت است. یکی از نتایج واکنش آمیناسیون که Polyisobutylene (PIB) است آمین توانایی خود را به عنوان DCA ثابت کرده است. هرچه طول مولکولی PIB بیشتر باشد ، تأثیر آن در بهبود راندمان احتراق سوخت بیشتر است. می تواند به حذف رطوبت از خطوط سوخت کمک کند. سوخت کهنه گاهی اوقات باعث ایجاد میعان در انژکتورها و خطوط سوخت می شود و منجر به مشکلات احتراق می شود. اگر مشکلی در رابطه با رطوبت دارید یا اگر مدت طولانی است که ماشین شما کار نمی کند، محصولی که بر اساس این ماده شیمیایی ساخته شده است می تواند به شما کمک کند تا دوباره کارها روان شود.

پلی اتر آمین

پلی اتر آمین (PEA) ماده شیمیایی است که می تواند به از بین بردن رسوبات جامد در خطوط سوخت و انژکتور کمک کند. زباله های جامد می توانند جریان سوخت را به طور قابل توجهی محدود کنند و باعث از بین رفتن عملکرد کلی آن شوند. این ماده به عنوان قوی ترین ترکیب از بین این سه ماده در نظر گرفته می شود و می تواند در موارد شدید محدودیت جریان سوخت ،مورد استفاده قرار گیرد. در غلظت های بالا یک ترکیب عیب یابی است تا یک ماده نگهدارنده، بنابراین هر محصولی از جمله این ماده شیمیایی باید کمتر مصرف شود.

مشاوره و فروش

021-86072193
021-86072170
021-86072181
021-86074187
09362744747

فروش و مشاوره

سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


4.1/5 - (25 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.