راه های افزایش قدرت موتور پراید

بهترین مکمل بنزین برای تقویت موتور پراید باید قابلیت بالا بردن خواص اکتان افزایی و تنظیم نقطه احتراق را داشته باشد. یکی از فواید تنظیم نقطه احتراق کاهش مصرف سوخت و بالا رفتن شتاب خودرو است که با استفاده از مکمل سوخت سوپر اکوکتان مدپاتکس این مسئله برای موتور خودرو پراید محقق می شود.حذف ناخالصی ها ی بنزین، کاهش ناک و لرزش موتور، افزایش قدرت و شتاب موتور از دیگر مزایای استفاده از این مکمل قوی و با کیفیت می باشد.


بهترین مکمل بنزین برای پراید
سوپر اکوکتان
super EcOctane

سوپر اکوکتان
بهترین مکمل بنزین برای پراید

افزایش کیفیت بنزین
کاهش ناخالصی های بنزین
بهسوزی بنزین داخل موتور
کاهش لرزش و ناک موتور خودرو
مخصوص روانکاری موتور خودرو
مناسب برای تمام خودروهای داخلی
اکسیژن رسانی ویژه به محفظه احتراق

قیمت مکمل سوپر اکوکتان
تاییدیه کیفیت
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره

اخطار: از خرید محصولات ارزان قیمت و بدون تاییدیه در بازار اکیدا خودداری نمایید. اکثر محصولات ارزان قیمت و فاقد تاییدیه رسمی، تقلبی و با موادی بی کیفیت تولید شده است که شدیدا به موتور خودرو شما آسیب وارد می نمایند.


مکمل سوپر اکوکتان مدپاتکس بهترین مکمل بنزین مخصوص موتور پراید

مکمل سوخت سوپر اکوکتان مدپاتکس با توجه به فرایند پیشرفته محلول، از جمله مکمل‌های پیشنهادی برای تقویت موتور پراید می باشد. متاسفانه کیفیت سوخت موجود در کشور شدیدا به موتور پراید آسیب وارد می نماید. برای جلوگیری از خرابی موتور و صرف هزینه های گزاف تعمیرات حتما به توصیه کارشناسان توجه کنید. عدم تنظیم نقطه احتراق باعث خام سوزی و دیرسوزی بنزین می شود که هر دو برای موتور پراید مضر است. بهترین مکمل بنزین برای تقویت موتور پراید می بایست قابلیت تنظیم نقطه احتراق را دارا باشد. یکی از فواید تنظیم نقطه احتراق کاهش مصرف سوخت و بالا رفتن شتاب خودرو است که با استفاده از مکمل سوخت سوپر اکوکتان مدپاتکس این مسئله برای موتور خودرو پراید محقق می شود.حذف ناخالصی ها ی بنزین، کاهش ناک و لرزش موتور، افزایش قدرت و شتاب موتور از دیگر مزایای استفاده از این مکمل قوی و با کیفیت می باشد.

راه های تقویت موتور پراید
راه های تقویت موتور پراید

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم چندین روش ساده و قابل فهم برای دستیابی به موتوری قدرتمند را توضیح دهیم. اتومبیل، ماشین پیچیده‌ای است که هر قسمت آن به طور پیچیده‌ای به هم متصل است. از این رو، با بهبود قدرت موتور، قادر خواهید بود که به طور کلی خودروی خود را ارتقا دهید.

اینستاگرام پترونانو
صفحه جدید اینستاگرام پترونانو

استفاده از سوخت و روغن موتور با کیفیت

استفاده از سوخت و روغن موتور با کیفیت
استفاده از سوخت و روغن موتور با کیفیت

سعی کنید از سوخت باکیفیت و ترجیحا بنزین سوپر برای احتراق بهتر خودرو استفاده کنید. در صورت استفاده از بنزین معمولی با اکتان پایین موتور شما در زمان کارکرد در حالت تمام گاز دچار پدیده ضربه زدن در سیلندر می‌شود. بنابراین قبل از جرقه زدن شمع، مخلوط سوخت و هوا محترق شده و این هم باعث افت توان موتور و هم ضربه‌ های قوی در محدوده سر سیلندر خواهد شد.

افزایش تعداد اگزوز های ماشین

افزایش تعداد اگزوز های ماشین
افزایش تعداد اگزوز های ماشین

افزایش تعداد اگزوزها می ‌تواند گازهای خروجی حاصل از احتراق را بیشتر به سمت بیرون انتقال دهد. با خارج کردن هر چه بیشتر گازهای حاصل از احتراق در موتور خودرو، برای مخلوط سوخت و هوا در محفظه احتراق فضای بیشتری باقی می ‌ماند. که همانطور که گفته شد، این عمل باعث افزایش توان و قدرت موتور اتومبیل شما می‌ شود.

خنک سازی موتور

خنک سازی موتور
خنک سازی موتور

یکی از فاکتورهای مهم در میزان بازدهی موتور هوای ورودی آن می باشد. در صورتی که میزان ورودی هوا مناسب و خنک باشد، به تبع اکسیژن بیشتری وارد سیلندر موتور می‌ شود. و این امر باعث ایجاد احتراق بهتر نیز می شود. که در نهایت باعث می ‌شود که قدرت موتور برای سرعت و شتاب گیری بیشتر شود. پس برای ایجاد سرعت و قدرت بیشتر در موتور خودرو، یک فیلتر هوای اسپرت مجهز به خنک‌ کننده برای اتومبیل خود تهیه کنید.

تعویض کاتالیست های کهنه و قدیمی با مدل‌های جدید

تعویض کاتالیست های کهنه و قدیمی با مدل‌های جدید
تعویض کاتالیست های کهنه و قدیمی با مدل‌های جدید

کاتالیزور خودرو که در قسمت پایانی اگزوز خودرو قرار می گیرد، با انجام واکنش های شیمیایی و تبدیل گازهای سمی به گازهای کم ضرر، از آلودگی بیشتر هوا جلوگیری می کند. که در صورت تعویض آن ها با مدل‌های جدید High-Flow علاوه بر کاهش آلودگی هوا شاهد پرقدرت شدن توان موتور خودرو می شوید.

تعویض شمع خودرو

تعویض شمع خودرو
تعویض شمع خودرو

یکی از مهمترین قطعاتی که منجر به بهبود یافتن عمل احتراق می شود، تعویض شمع خودرو است. که در نهایت موجب تقویت موتور خودرو می شود. شما با تعویض شمع‌ های معمولی به شمع‌ های سوزنی و ایریدیوم می‌ توانید، عمل احتراق درون سیلندرها را بهبود ببخشید. تا مقاومت کمتری در برابر جرقه ایجاد شود و در نهایت موتور خودرو پر قدرت شود.

راه های پر هزینه و حرفه ای

راه های پر هزینه و حرفه ای
راه های پر هزینه و حرفه ای

در اینجا مراحل افزایش قدرت موتور پراید به مراتب سخت تر و حرفه ای تر از مراحل قبلیست و بیشتر افرادی که قصد شرکت در مسابقات را دارند و یا در کل عاشقان سرعت از روشهای زیر استفاده می کنند که هم بسیار هزینه بر است و هم بسیار تخصصی و باید فاکتورهای مهمی چون میزان قدرت بدنه پراید و همچنین وزن پراید برای تحمل وزن پیشرانه جدید به دقت کنترل شود.

حجم زدن

حجم زدن
حجم زدن

بسیاری از دارندگان خودرو پراید پس از حجم زدن پیشرانه به سراغ پیستون‌های تیبا، ریو، B5 و دوو سیلو می‌روند. تنوع پیستون‌ها از نظر شکل و فرم تاج برای پیشرانه پراید کم نیست اما باید دقت کرد پیستونی انتخاب شود که بهترین فرم تاج را برای مدل سرسیلندر و نسبت تراکم مورد نظر دارد تا بدین ترتیب نیازی به کف‌تراشی بلوک و تراش تاج پیستون یا دستکاری ابعاد شاتون و میل‌لنگ نباشد و یا نیاز به آن در حداقل باشد. افزایش حجم در پیشرانه‌ای نظیر پیشرانه استاندارد پراید بسته به میزان افزایش حجم و مدل پیستون انتخاب شده، مسائلی را در پی دارد که برای رفع آنها باید تغییرات دیگری را هم جهت کسب نتیجه مطلوب اعمال کرد. از جمله تعویض انژکتور و تغییر فرم کیت مکش هوا. همچنین ترموستات باید با نمونه دمای پایین‌تر تعویض شود تا پیشرانه قادر به حفظ دمای نرمال خود باشد. حجم‌زنی بلوک سیلندر نیازمند نصب بوش خواهد بود که نصب آن باید با دقتی بالا صورت پذیرد تا مشکلاتی نظیر رد‌کردن کمپرس و روغن‌سوزی در مدتی کوتاه در آن ایجاد نشود.

استفاده از توربو شارژر یا سوپر شارژر مناسب

استفاده از توربو شارژر یا سوپر شارژر مناسب
استفاده از توربو شارژر یا سوپر شارژر مناسب

یکی دیگر از روش تقویت موتور خودرو؛ استفاده از توربو شارژر یا سوپر شارژر می باشد. این ها وظیفه ی فشرده کردن هوا را بر عهده دارند. همانطور که گفته شد، هر چه میزان هوای ورودی بیشتر باشد؛ عمل احتراق بهتر انجام می شود. استفاده از سوپرشارژرها موجب می شود که اکسیژن بیشتری به موتور منتقل شود. که در نهایت موجب پر قدرت شدن موتور خودرو می شود. البته باید بگوییم که این روش، جزء پر خرج ترین روش های پرقدرت کردن موتور خودرو محسوب می شود. اما تاثیر زیادی در قدرت موتور خودروی شما دارد.

ترکیب پیشرانه با قطعات بلوک‌های بزرگ‌تر

ترکیب پیشرانه با قطعات بلوک‌های بزرگ‌تر
ترکیب پیشرانه با قطعات بلوک‌های بزرگ‌تر

پیشرانه استاندارد پراید مدل B3 از خانواده سری B مزدا است. به دلیل شباهت‌های ساختاری، بسیاری پس از افزایش حجم بلوک فابریک، به سراغ قطعات بلوک‌های بزرگ‌تر نظیر B5 رفته و قطعات بلوک بزرگ‌تر را ‌‌روی بلوک استاندارد نصب می‌کنند. طی این پروسه قطعاتی نظیر مجموعه کامل سرسیلندر، پیستون‌ها، شاتون‌ها و حتی بسته به مورد میل‌لنگ نیز ممکن است با مدل B5 تعویض شوند. تعویض مجموعه سرسیلندر نیاز به تغییر کامل سیستم سوخت‌رسانی (انژکتور و برنامه و یا تغییر کاربراتور) جهت تامین سوخت اضافی داشته و نیازمند مچ‌کردن پورت‌هاست. مدار روغن و آب نیز باید تغییر کند.

نصب پیشرانه‌های قدرتمندتر

نصب پیشرانه‌های قدرتمندتر
نصب پیشرانه‌های قدرتمندتر

بسیاری ترجیح می‌دهند به جای صرف هزینه، وقت و اعصاب! ‌روی پیشرانه استاندارد پراید، به‌سادگی سراغ پیشرانه‌های قدرتمندتر سری B و یا سایر پیشرانه‌های موجود نظیر پیشرانه‌های فورد و نیسان بروند. دلیل اصلی این موضوع، به‌صرفه بودن هزینه صورت گرفته نسبت به بازدهی به دست آمده و البته سادگی کار است چرا که محفظه پیشرانه پراید به سادگی می‌تواند پذیرای پیشرانه‌های قدرتمند 2 لیتری باشد و البته گیربکس استاندارد پراید نیز با ضرایب مناسب و طراحی خود به‌سادگی قابل نصب ‌روی این پیشرانه‌هاست. با مطرح‌شدن عبارت تعویض پیشرانه در پراید، ذهن عموم افراد به سراغ پیشرانه BP مزدا می‌رود که به‌سادگی در دسترس بوده، قدرت و بازدهی مناسبی برای وزن 800 کیلوگرمی پراید دارد و به سادگی‌ روی آن سوار می‌شود. پیشرانه BP بسته به سال ساخت مدل‌های متنوعی دارد که توسط مالکان مجددا تقویت می‌شوند تا حتی بتوان قدرت 160 اسب بخار را‌ روی پراید نیز تجربه کرد. شناسایی انواع مدل‌های BP و پروسه تقویت و تیونینگ آن خود نیازمند یک نوشتار جداگانه است. پیشرانه BP توربو و پیشرانه B6 نیز از موارد پر طرفدار برای پراید است. برخی حتی برای دستیابی به اعداد و ارقام خیره‌کننده‌تر و در چنگ داشتن قدرت بالای 200 اسب بخار در اتاق پراید، به سراغ پیشرانه‌هایی نظیر SR20 نیسان می‌روند که قابلیت تقویت‌پذیری بالاتری نیز نسبت به خانواده پیشرانه‌های سری B مزدا دارد.محصولات مدپاتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


5/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. شهاب گفت:

  سلام.طریقه مصرف دوتا مکمل رو هم میگید به چه صورته؟

  • پاسخگو مدپا گفت:

   سلام شما میتونین با واحد فروش و مشاوره تماس بگیرین راهنماییتون میکنن.

 2. کسری گفت:

  برای پراید گرفتم.شتاب ماشین بهتر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *