کاهش قدرت و شتاب خودرو

کاهش شتاب خودرو دلایل متعددی دارند. برخی از این دلایل کلی است و نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد و برخی دیگر به راحتی قابل حل است و هزینه چندانی به همراه ندارد. سوپر اکتان بوستر با توانایی افزایش چشمگیر عدد اکتان، کمک به حذف ناخالصی های بنزین می تواند علاوه بر کاهش ناک و لرزش و صدای موتور، کاهش مصرف بنزین و افزایش قدرت و شتاب موتور را نیز به همراه داشته باشد. کیفیت و میزان عدد اکتان در بنزین مهمترین عامل عملکرد موتور در قسمت داخل محفظه احتراق است. تنظیم نقطه احتراق باعث برطرف شدن مشکلات پیش رو می شود. این مکمل جدیدترین محصول تولید شده با فناوری نانو می باشد که با قدرت روان کنندگی و تمیز کنندگی بالا پس از ترکیب با بنزین باعث روان تر شدن حرکت پیستون داخل سیلندر می شود. سوپر اکتان بوستر مدپاتکس با جلوگیری از تولید کربن و دوده و ممانعت از رسوب ناخالصی های بنزین در محفظه احتراق نقش مهمی در محافظت از محفظه داخل سیلندر(محفظه احتراق) و سوپاپ ها (دریچه های سوخت و دود ) و افزایش طول عمر موتور دارد. استفاده از این مکمل خاص، سلامت موتور ماشین شما را تضمین می نماید.

بهترین مکمل بنزین ایرانی
سوپر اکتان بوستر
(Super Octane Booster)

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل بنزین ایرانی برای شتاب خودرو

افزایش شتاب و توان خودرو 
محافظ مخصوص موتور خودرو 
کاهش صدا و لرزش موتور خودرو 
کاهش فشار بخار بنزین داخل باک
مخصوص موتور های توربو، GDI و TGDI
تنظیم نقطه احتراق و روانکاری موتور خودرو 
افزایش خواص اکتان افزایی مشابه بنزین سوپر

قیمت مکمل سوپر اکتان بوستر نانو
تاییدیه کیفیت
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره

فروش و مشاوره

اخطار: از خرید محصولات ارزان قیمت و بدون تاییدیه در بازار اکیدا خودداری نمایید. اکثر محصولات ارزان قیمت و فاقد تاییدیه رسمی، تقلبی و با موادی بی کیفیت تولید شده است که شدیدا به موتور خودرو شما آسیب وارد می نماید.


دلایل اصلی کاهش شتاب خودرو

دلایل متعددی می‌توانند در کاهش شتاب خودرو نقش داشته باشند که آگاهی از آن‌ها می‌تواند به پیشگیری از این مسئله کمک کند و از سوی دیگر، باعث می‌شود روش مناسب رفع این مسئله را تشخیص دهید. در ادامه با دلایل کاهش شتاب خودرو آشنا می‌شوید.

ورود به فروشگاه
اینستاگرام پترونانو
صفحه جدید اینستاگرام پترونانو

۱ . فیلتر هوا

فیلترها جزو قطعات مصرفی خودرو دسته بندی می‌شوند و بعد از مدتی نیاز به تعویض دارند. فیلتر هوا یکی از فیلترهای خودرو است که کثیف بودن آن سبب اختلال در تنفس موتور می‌شود. زمان تعویض این فیلتر به وضعیت آب و هوا، نوع رانندگی و میزان آلودگی هوا بستگی دارد ولی به طور معمولا باید بعد از ۵ هزار کیلومتر تعویض شود. کیثف بودن فیلتر هوا نشانه‌هایی از قبیل افزایش مصرف سوخت، کاهش شتاب و روشن شدن چراغ چک خودرو را با خود به همراه دارد.

۲ . ایراد در مبدل کاتالیست

گازهای حاصل از احتراق حاوی مواد سمی است و به محیط زیست لطمه وارد می‌کند. این گازها توسط مبدل کاتالیست فیلتر می‌شود تا میزان آلاینده‌ها در آن کاهش پیدا کند. این قطعه بعد از مدت زیادی آلودگی و ذرات بسیاری را جذب می‌کند که باید سرویس شود تا گازهای تولید شده به راحتی خارج شوند و اختلالی در عملکرد موتور خودرو ایجاد نشود

۳ . اشکال در پمپ بنزین

پمپ بنزین نقش مهمی در سوخت رسانی دارد. سوختن پمپ بنزین یا معیوب شدن آن شتاب خودرو را کم می‌کند. برای جلوگیری از سوختن آن هیچ گاه با بنزین کم رانندگی نکنید و همیشه یک چهام از باک را پر نگه دارید.

۴ . خرابی شمع‌ها

عمر شمع‌های خودرو در دفترچه راهنمای خودرو مشخص شده است و بعد از تمام شدن مدت مشخص شده به تعویض نیاز دارند. شمع‌های معیوب انفجار خفیفی ایجاد می‌کند و سبب کاهش سرعت خودرو می‌شوند.

۵ . اختلال در عملکرد انژکتور

کثیفی انژکتور تزریق سوخت را کاهش می‌دهد و سبب به هم خوردن توازن سوخت و هوا می‌شود. این اتفاق قدرت انفجار را کم می‌کند و کارایی موتور را پایین می‌آورد.

۶ . شل شدن سیم گاز

با شل شدن سیم گاز دریچه هوا کامل باز نمی‌شود و در نتیجه هوای کافی به سیلندر وارد نمی‌شود. بررسی سیم گاز و محکم کردن آن برای افزایش توان موتور کمک کننده است.

۷ . خراب شدن انبار اگزوز

فرسودگی صدا خفه کن اگزوز سبب می‌شود که دود‌ها به راحتی از اگزور خارج نشود و تنفس موتور دچار اختلال شود.

۸ . خرابی رینگ پیستون

یکی از وظایف رینگ‌ها حفظ تراکم در بالای پیستون است. اگر این رینگ‌ها دچار فرسودگی شوند ترکیب سوخت و هوا در مرحله تراکم به پایین سیلندر نفوذ می‌کند و از میزان آن کاسته می‌شود.

۹ . فرسودگی سوپاپ‌ها

فرسودگی سوپاپ‌ها در در مرحله تراکم مشکل ساز خواهد بود زیرا سوپاپ‌ها به راحتی نمی‌شینند و درزبندی نمی‌کنند. در این حال پس از بالا آمدن پیستون، مخلوط سوخت و هوا به مجرای تخلیه رانده می‌شود و قدرت انفجار را کم می‌کند.

۱۰ . ناک زدن موتور

ناک زدن موتور یکی دیگر از عواملی است که با اختلال جرقه زنی در ارتباط است. هنگامی که ترکیب سوخت و هوا وارد سیلندر شود و قبل از جرقه شمع، مشعل شود اصطلاح ناک زدن موتور به کار می‌رود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که دمای دیواره سیلندر و پیستون بالا باشد و حرارت در سوخت انفجار ایجاد کند.
هر کدام از عواملی که توضیح داده شد از سرعت موتور خودرو کم می‌کنند و سبب کاهش شتاب خودرو می‌شود.محصولات مدپاتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *