8 نشانه تنظیم نبودن موتور خودرو

تنظیم موتور خودرو از کارهای مهمی است که در خودرو نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد. تنظیم موتور به قدری حساس است که برای انجام آن باید از دستگاه ها و تجهیزات مخصوصی استفاده کرد. برای اینکه متوجه بشیم که موتور خودرو تنظیم کار میکند باید یک تعریف از تنظیم موتور را در ذهن خود داشته باشیم. تنظیم موتور به مجموعه کارهای ساده و دقیقی می گویند که باعث کاهش مصرف سوخت ، کاهش آلایندگی و افزایش شتاب خودرو شود‌. محلول سوپر اکتان بوستر با جلوگیری از تولید کربن و دوده و ممانعت از رسوب ناخالصی های بنزین در محفظه احتراق نقش مهمی در محافظت از محفظه داخل سیلندر(محفظه احتراق) و سوپاپ ها (دریچه های سوخت و دود ) و افزایش طول عمر موتور دارد.

بهترین مکمل بنزین ایرانی
سوپر اکتان بوستر
(Super Octane Booster)

بهترین مکمل سوخت
مخصوص خودروهای توربو، GDI و تقویت شده

افزایش شتاب و توان خودرو 
محافظ مخصوص موتور خودرو 
کاهش صدا و لرزش موتور خودرو 
کاهش فشار بخار بنزین داخل باک
مخصوص موتور های توربو، GDI و TGDI
تنظیم نقطه احتراق و روانکاری موتور خودرو 
افزایش خواص اکتان افزایی مشابه بنزین سوپر

قیمت مکمل بنزین سوپر اکتان بوستر
تاییدیه کیفیت

فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره

1_ ریپ زدن

اگر خودرو شما به طورناگهانی، موقع گازدادن یا موارد مشابه گاهی ریپ می‌زند، این مسئله نه تنها نشانه‌ی بروز یک عیب است، بلکه ممکن است شما را در موقعیت خطرناکی قرار دهد. موتور‌ها بخصوص طوری طراحی شده اند زمانی که بیش از همیشه به آن‌ها احتیاج دارید (مثلا در بزرگراه)، عملکرد قابل قبول و قابل اطمینانی داشته باشند، علت این مشکل ممکن است کثیفی شمع‌ها یا گرفتگی فیلتر سوخت و یا مواردی کاملا متفاوت باشد.

2_ بد استارت خوردن

شما ممکن است در اوایل صبح کمی خواب آلود باشید، اما مسلماً خودروی شما این اجازه را ندارد اگرزمانی که به آن نیازدارید استارت نمیخورد یا برای روشن شدن باید چندین باراستارت بزنید، ویا اینکه استارت میخورد، اما روشن نمیشود. مطمئناً مشکلی وجود دارد،علت این مشکل میتواند ضعیف بودن باطری، نقصی در سیستم استارت و یا انواع مشکلات دیگر باشد.

3_ سوخت نا مناسب

اگرعلی رغم اینکه اطمینان دارید همان مسافت همیشگی را طی می‌کنید و شخص دیگری هم ازماشین شما استفاده نمیکند، ولی احساس میکنید مصرف بنزین ماشین زیاد شده، احتمالاً خودرو شما در مصرف سوخت دچار مشکل شده است. افت ناگهانی درجه‌ی بنزین در مسافت تعیین شده برای هر واحد سوخت نشان می‌دهد که خودرو آنطور که باید عملکرد خوبی ندارد. علت این مشکل شاید فشار باد نامناسب چرخ‌ها یا گیرکردن قطعه‌ای از سیستم ترمز باشد، شاید هم زمان تنظیم خودرو فرا رسیده است. میزان مصرف سوخت خودروی خود را کنترل کنید تا قبل از اینکه دچار مشکل جدی شود، از وضعیت سیستم آن مطلع شوید.

4- ترمز‌های نرم یا پر سروصدا

ترمز سالم باید سریعاً خودرو را متوقف کند و نیاز نباشد پای خود را آنقدر روی پدال فشاردهید که پدال به کف خودرو بخورد. اگر ترمز‌ها با سروصدای بدی کار می‌کنند یا هنگام ترمز گرفتن ماشین می‌لرزد، احتمال وجود نقص در ترمز بسیار زیاد است. همین داستان در مورد پدال هم مطرح است؛ اگر نیروی بسیاری برای فشار دادن آن نیاز است یا برای عمل کردن باید پدال ترمز به کف ماشین برخورد کند، نشانه‌ی بروزمشکل است. برخی قطعات ترمز ازنوع قطعات مصرفی هستند که باید به صورت دوره‌ای تعویض شود.

5- صدا‌های اضافی

اگر ترمزخودروصدای نامطلوبی ندارد، اما ناگهان صدا‌های ناخوشایند دیگری به گوش می‌رسد، ممکن است مشکل ازجای دیگری باشد. مواردی مانند سروصدای فرمان وقتی که با سرعت کم می‌پیچید احتمالاً نشانه‌ی سفتی فرمان است، سر و صدا و لرزش زیرکاپوت هنگام استارت زدن احتمالا نشانه‌ی شل بودن یک یا چند پیچ ومهره است، صدای یک یا چند چرخ شاید نشانه‌ی بالانس نبودن لاستیک ها باشد، و مواردی از این قبیل که دلیل آن هر چه باشد، این قبیل سروصدا‌ها اصلا نشانه خوبی نیست، خصوصا اگر صدایی باشد که قبلاً وجود نداشته است.

6- مشکل تعویض دنده‌ها

خودرو‌های دنده اتوماتیک کار تعویض دنده را به جای راننده انجام می‌دهند. این سیستم‌ها نرم، قابل اطمینان و کارآمد هستند. اما گاهی این طور نیست. اگر زمانی که ازدنده عقب به جلو ویا بعکس دنده عوض میکنید خودرو شما با تاخیر حرکت میکند، اگر به سختی دنده عوض می کنید یا خود بخود دنده عوض می شود و به صورت ناگهانی ودرست زمانی که انتظارندارید به دنده بالا یا پایین تغییر می‌کند، یا اگر علی رغم بالا رفتن دور موتور تغییر دنده امکان پذیر نباشد، سیستم تأمین نیروی خودرو نیازبه توجه وبازبینی دارد. دنده‌هایی که به کمک آن خودرو شما به حرکت درمیآید با جریان انتقال قدرت، فیلتر‌ها و دیسک و صفحه وابسته است و همه‌ی آن‌ها باید به طور مرتب کنترل و بازبینی شوند. با استفاده از این مشکل می توانید به صورت جزیی و داخل پرانتز با ادامه دادن انها پرداخت بشود که اینم بستگی به سمت و سو دارد.

7- کندی در شتاب گرفتن یا کاهش توان خودرو

این مشکل ممکن است خطرآفرین باشد. گاهی لازم است توان خودرو را بالا ببرید و شتاب بگیرید، مثلا وقتی که وارد بزرگراه می‌شوید، در خیابانی با دو مسیر حرکت ازماشینی دیگر سبقت میگیرید، یا از سربالایی بالا میروید.اگر توان لازم مورد انتظارازخودرو برای این حرکت تأمین نشود یا ناگهان افت کند، ممکن است درشرایط بدی قراربگیرید.برای اجتناب ازبروزاین مشکلات،علاوه برکنترل وتنظیم دوره‌ای خودرو، اگرمتوجه افت توان خودروی خود شدید، حتماً آن را برای بررسی نزد یک متخصص ببرید.

8- لرزش خودرو

لرزش ناگهانی خودرو، اگر به علت ناهمواری مسیر حرکت نباشد، زنگ خطری برای سلامت خودروبه شمارمیرود. لرزش ممکن است فقط درفرمان ودر سرعت خاصی ایجاد شود یا اینکه کل بدنه‌ی خودرو را بلرزاند.اما درهر صورت میتواند نشانه‌ی مشکلات زیادی ازجمله بالانس نبودن،شل بودن چرخهای خودرو،پنچری لاستیک و یا موارد دیگری باشد.

ورود به فروشگاه
اینستاگرام پترونانو
صفحه جدید اینستاگرام پترونانو


محصولات مدپاتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


5/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *