آلایندگی ها

همه ما می دانیم که جهان روز به روز آلوده می شود. این آلاینده های مضر مسئول این مشکل هستند که عمدتا به دلیل فعالیتهای انسانی ایجاد می شود. آلاینده ها موادی هستند که بر محیط و موجودات آن تأثیر می گذارند و از این طریق کیفیت زندگی را مختل می کنند. آلاینده ها می توانند مواد مصنوعی مانند سموم دفع آفات و مواد طبیعی مانند روغن یا دی اکسید کربن باشند که در غلظت های مختلف در یک محیط خاص ایجاد می شوند. سوپر بریز نانو یکی از محصولات منحصر بفرد گروه مدپا می باشد که در دسته تمیز کننده ها قرار دارد و تمرکزش پاکسازی بخش انتهایی مسیر سوخت رسانی است و با فرمولاسیون کاملا تخصصی جهت کاهش آلایندگی تولید شده است.

سوپر بریز نانو
(Super Breathe Nano )

قدرت اثر بخشی بالا بر روی کاتالیست
بهترین مکمل شستشوی کاتالیست

بهبود عملکرد سنسور اکسیژن
پاک سازی مسیر خروجی دود
اثربخشی بالا بر روی کاتالیست
احیاء و افزایش طول عمر کاتالیست
کاهش دهنده گاز های آلاینده HC و CO
شبیه ساز عملکرد بخارشور از منیفولد دود

قیمت سوپر بریز نانو
تاییدیه کیفیت
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره
فروش و مشاوره

اخطار: از خرید محصولات ارزان قیمت و بدون تاییدیه در بازار اکیدا خودداری نمایید. اکثر محصولات ارزان قیمت و فاقد تاییدیه رسمی، تقلبی و با موادی بی کیفیت تولید شده است که شدیدا به موتور خودرو شما آسیب وارد می نمایند.

ورود به فروشگاه
اینستاگرام پترونانو
صفحه جدید اینستاگرام پترونانو

انواع آلاینده ها

بنابر تعریف آلودگی چند نوع آلودگی و یا آلاینده اصلی داریم که در ادامه به تشریح هر یک می پردازیم.

آلاینده های آب

آلاینده های آب
آلاینده های آب

به ورود مستقیم یا غیرمستقیم مواد شیمیایی، معدنی، بیلوژیکی و فیزیکی از فاضلاب های خانگی و صنعتی و بیمارستانی به سفره های آب زیر زمینی و آب های سطحی و ایجاد تغییر در رنگ، طعم و بو آنها اصطلاحا آلودگی آب گفته میشود.
آب یکی از مهمترین و بنیادی‌ترین عامل حیات موجودات زنده است از این نظر جلوگیری از آلودگی آب نیز به همان نسبت مهم و مورد توجه می‌باشد عوامل آلوده کننده آب بسیار گوناگون‌اند و می‌توانند هم منابع زیر زمینی و هم آبهای سطحی را آلوده کنند.
آب این روزها بسیار آلوده و آلاینده های مضر موجود در آن باعث این امر شده است. رواناب حاصل از صنایع، زمینه های کشاورزی و حتی مناطق شهری تا حد زیادی به آن کمک می کند. به عنوان مثال، زباله های صنعتی متشکل از آلاینده‌های سمی است که کیفیت آب را مختل می‌کند. علاوه بر این، فاضلاب خام یکی از این آلاینده‌های اصلی است که تاثیر بسیار منفی بر کیفیت آب دارد و می تواند باعث بسیاری از بیماری های کشنده شود، زیرا با مخلوط شدن منبع آب آشامیدنی تهدیدی برای زندگی است. به غیر از این زباله هایی داریم که به دلیل دفع فاضلاب و در پایان راه به تالاب میرسد. به عنوان مثال کیسه های پلاستیکی، بطری ها، و … که باعث مرگ حیوانات آبزی نیز می شود.
این اتفاق می افتد زیرا گاهی اوقات با منبع آب آشامیدنی مخلوط می شود و تهدیدی برای زندگی است. به غیر از این، ما سطل زباله ای داریم که به دلیل دفع نامناسب در آب به پایان می رسد. به عنوان مثال، کیسه های پلاستیکی، بطری ها و بیشتر در آب جمع می شود و باعث مرگ حیوانات آبزی می شود.

آلاینده های خاک

آلاینده های خاک
آلاینده های خاک

هرگونه تغییر در ویژگی های اجزای تشکیل دهنده خاک به طوری که استفاده از آن ناممکن گردد آلودگی خاک نامیده می شود.
انواع آلاینده های خاک از جمله فلزات سنگین، مواد نفتی، آفت کش ها و آلاینده های صنعتی و نیز روش های حذف آنها از محیط خاک می باشد. خاک همچنین دارای آلاینده های زیادی است که باعث می شود حاصل خیز بودن آن را بسیار سخت نماید و از طرفی هم منابع صنعتی تولید شده ما به آن کمک می کنند. علاوه بر این، هیچ دفع مناسبی از مواد شیمیایی سمی وجود ندارد، بنابراین در نهایت در خاک قرار می گیرند. برخی از نمونه های متداول آلاینده های خاک عبارتند از، آزبست، PCB، سرب، سموم دفع آفات و مصرف بیش از حد علف کش ها و موارد دیگر هستند که نیازمند مدیریت صحیح می باشد.

آلاینده های هوا

هوایی که این روزها تنفس می کنیم، بیش از هر زمان دیگر به شدت آلوده است. یکی از مهمترین آلاینده های هوا در حال سوختن سوخت های فسیلی است. این اتفاق به دلیل آلایندگی کارخانه و استفاده از اتومبیل رخ می دهد. هنگامی که فرد سوخت های فسیلی را می سوزاند، دود تشکیل می شود و همچنین یک لایه ضخیم حاوی ذرات معلق است که مناطق بزرگی را محصور می کند. بعلاوه ، آلودگی هوا بیشتر به مشکلات تنفسی از جمله سرطان ریه ، برونشیت، آسم و سایر بیماریهای ریوی کمک می کند. به غیر از این، هوا حاوی آلاینده هایی مانند نیتروژن و اکسیدهای گوگرد است که باعث باران اسیدی می شود. این باران های اسیدی بر جنگل ها و همچنین ساکنان آن جنگل ها تأثیر منفی می گذارد. همچنین، کیفیت آثار تاریخی، مجسمه های فضای باز و ساختمانهای ما را تحت تاثیر قرار می دهد. آلاینده های سبک آلودگی نوری نیز نوع بسیار آسیب زای آلودگی است که باید بر آن تأکید شود. این بدان معناست که وقتی در هر منطقه نور زیادی وجود دارد، این امر معمولاً در مناطق شهری و پرجمعیت اتفاق می افتد. آلودگی های نوری باعث می شود مردم نتوانند ویژگی های آسمان را در شب به وضوح ببینند. آلاینده های سبک مثل آلودگی نوری نیز بسیار آسیب زا می باشد که باید بر آن تاکید کنیم، این بدان معناست در هر منطقه ای که نور زیادی وجود دارد مثل مناطق شهری و پرجمعیت، آلودگی های نوری باعث می شود، مردم نتوانند ویژگی های آسمان را در شب به وضوح ببینند و همچنین مانع فعالیت های حیوانات باشند و الگوی مهاجرت پرندگان نیز می شود.

آلاینده های صوتی

آلاینده های صوتی
آلاینده های صوتی

منظور از آلودگی صوتی امواج ناخواسته‌ای است که در شرایط مکانی و زمانی ویژه بر فعالیت موجودات زنده به ویژه انسان تأثیر گذاشته است. آلودگی صوتی، یکی از مهم ترین معضلات زیست محیطی است که به عنوان عاملی زیان آور سلامتی انسان ها را به ویژه در کشورهای در حال توسعه در معرض تهدید قرار می دهد. آلودگی صوتی بخصوص در مناطق شهری در حال افزایش است. به طور کلی، انسان ها و فعالیت های آنها باعث آلودگی صوتی می شوند، بخصوص در مناطق شهری و پرجمعیت در حال افزایش است. این صداها به قدری زیاد هستند که کیفیت و عملکرد زندگی را مختل می کنند. مثل اتومبیل ها، بلندگو ها، ترقه بازی ها، وسایل برقی و … همچنین این آلودگی حرکت پستانداران دریایی مانند نهنگ ها، دلفین ها را نیز مختل می کنند و علاوه بر این، بر موفقیت لانه سازی پرندگان تاثیر میگذارد.محصولات مدپاتکس


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *